Učenici u projektu "Halo, hitna!"

U okviru projekta edukacije učenika "Halo, hitna!" na području Osječko-baranjske županije izabrani učenici Škole u ponedjeljak, 21. svibnja 2007. posjetili su Hitnu medicinsku pomoć Osječko-baranjske županije

Na prijedlog Upravnog odjela za društvene djelatnosti Osječko-baranjske županije i Obrtnička škola Antuna Horvata Đakovo uključena je u provođenje projekta edukacije učenika "Halo, hitna!"

Ekipa Hitne medicinske pomoći provela je edukaciju učenika u Školi 30. ožujka 2007., a pet učenika Škole posjetilo je HMP Osječko-baranjske županije u Osijeku 21. svibnja 2007.

Edukacija se sastojala u predstavljanju ustrojstva i funkcioniranja HMP, pokaznoj vježbi - zbrinjavanju povrijeđenih pacijenata i razgovoru s učenicima. Cilj je ove edukacije razvijanje svijesti i odgovornosti pri pozivanju HMP i omogućivanje bržeg rada dispečerskog centra u Osijeku koji pokriva preko 330.000 stanovnika Osječko-baranjske županije.

U ovom projektu sudjelovali su učenici 1. razreda (kuhari, pekari, soboslikari-ličioci i agroturistički tehničari), a u posjeti HMP u Osijeku bili su učenici Jure Krišto, Danijela Tomašičević, Danijela Adrić, Ružica Valjetić i Andrea Ivković s prof. Krunoslavom Papuga.

Na završnoj svečanosti 15. lipnja 2007. u Osijeku ravnatelj Hitne medicinske pomoći Osječko-baranjske županije dr. med. Berislav Pašalić, spec. psihijatar dodijelio je zahvalnice svim školama i učenicima koji su sudjelovali u edukacijskom projektu "Halo, Hitna".

Izvor: Škola

objavio: Ivan Brtan   datum: 21. 5. 2007.