Listopad u znaku smotri i javnih nastupa Škole

JABUČINI DANI, AMBIJENTA, DOBRA HRANA, EKO-ETNO HRVATSKA

Tradicionalno, listopad za Obrtničku školu Antuna Horvata znači cijeli niz nastupa na regionalnim, državnim i međunarodnim smotrama. Niz nastupa započinje u Đakovu 14. I 15. listopada. Tih dana se održava 10. županijska i 6. regionalna izložba jabuka i voćnih prerađevina s međunarodnim predznakom u velikom šatoru iza crkve Svih svetih. Uz ovu sve posjećeniju priredbu održava se i sajam ''Đakovo Expo-Zlatne ruke''. Sudjelovat će obrtnici iz cijele Slavonije koji njeguju stare zanate, s naglaskom na čipku i ručni rad. Šator ispunjen voćem i raznovrsnim proizvodima postaje jedinstveno mjesto predstavljanja, međusobnog upoznavanja i razmjene iskustava proizvođača i potrošača. Županija gost je Šibensko-kninska županija.  Jedina škola koja nastupa je naša škola, a osim izložbom naših proizvoda predstavit ćemo se modnom revijom, glazbenim programom te prigodnom scenskom igrom.

U ponedjeljak, 17. listopada 2011. gostujemo u Crvenki u tamošnjoj Srednjoj strukovnoj školi na manifestaciji Dobra hrana gdje ćemo se predstaviti  svojim proizvodima. Također će izaslanstva Škola razgovarati o zajedničkom nastupu na IPA projektu iz područja ekologije.

Dva  dana kasnije od 19. do 22. listopada nastupamo na Ambijenti 2011. na Zagrebačkom velesajmu. Učenici i nastavnici drvne struke u suradnji sa nastavnicima građevine i usluga priredit će izložbeni prostor na temu Drvene dječje igračke, a naši učenici će sudjelovati na natjecanju Najkreativniji stolar te u prezentaciji Škole 22. listopada 2011.

Najmasovniji nastup naših učenika izvan Đakova dogodit će se između 26. i 30. listopada kada se u Zagrebu, u Green centru, održava manifestacije Eko-etno Hrvatska 2011. Naša Škola nastupa u sklopu predstavljanja Osječko-baranjske županije, a osim eko-proizvoda svih naših struka priređujemo i kulturno-zabavni program te modnu reviju i reviju eko-etno frizura.

O nastupima ćemo izvijestiti slikom i tekstom.

objavio: Sanja Malević   datum: 12. 10. 2011.