Zelene obale moje Đakovštine

Zelene obale moje Đakovštine naš je eko-projekt kojim nastavljamo brigu o čistoći obala različitih voda našega kraja.

Pripremanje projekta Zelene obale, travanj 2012.

Planiramo napraviti veliki pano s kartom Đakovštine na koju ćemo staviti fotografije voda i njihovih obala. Učenici donose fotografije iz svoje okolice, prema kojima ćemo izabrati lokaciju s najviše otpada i organizirati akciju čišćenja.

Ona će se održati 20. travnja 2012. , te ćemo se priključiti i kampanji Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš.

Sličan projekt proveli smo i prošle školske godine, a kako izgledaju obale potoka, bara, bajera, jezera i rječica u Đakovštini ovoga proljeća pogledajte na fotografijama koje su snimili učenici:

:)

:(

Provedba projekta Zelene obale, 20. travnja 2012.

Na osnovi prikupljenih fotografija izabrali smo lokaciju na kojoj ćemo organizirati akciju čišćenja. I ove je godine to rječica Kaznica kod Piškorevaca. Iako smo njezine obale bili očistili prošle školske godine, ona je opet najonečišćenija od svih obala u Đakovštini :(

Fotografije s terena nalaze se ovdje

Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš

I mi smo se uključili u kampanju Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš. Osim čišćenja obale Kaznice u sklopu našeg eko-projekta Zelene obale moje Đakovštine, očistili smo i školski okoliš. Oko škole postoji veći broj koševa za smeće, plavi kontejner za stari papir, te zeleni kontejner, ali smo ipak sakupili 6 vreća s pretežno sitnijim otpadom od plastike, najlona i papira. No, pronašli smo i odbačeni pokvareni kišobran, četku za WC, plastični fascikl. Samo školsko dvorište bilo je dosta uredno, a većinu otpada pronašli smo uz rub sportskog igrališta.

U ovom dijelu akcije sudjelovalo je 25 učenika (a na Kaznici ih je bilo 27). Fotografije pokazuju što su zatekli i što su napravili.

« Veljača 2021 »