Eko-projekt Otpad u našu korist

Učenici i profesori naše škole 6. prosinca 2012. proveli su eko-projekt pod nazivom Otpad u našu korist.

U dvadesetak eko-radionica različite vrste otpada (drvo, tekstil, stare novine, plastične boce, čaše i  vrećice) korištene su za izradu  različitih predmeta koji su postavljeni u školskom holu.

Središnji dio novog eko-kutka zauzima stol napravljen od drvenih paleta, uz kojega su postavljene stolice-vreće sašivene od tekstilnih ostataka, a punjene rabljenim plastičnim vrećicama, te taburei od plastičnih boca u čijoj je izradi korištena tehnika kaširanja starih novina. Izrađeni stol ukrašen je poklon-paketićima u čijoj su izradi korištene plastične boce, a na njemu je servirano nekoliko vrsta jela napravljenih od staroga kruha. Također su napravljeni ukrasi od pregorenih žarulja i žice, kao i plakati o recikliranju otpada te dodatni prijedlozi za njegovo korištenje u izradi različitih predmeta. U holu je smješten i snjegović koji se ne može otopiti jer je nastao od rabljenih plastičnih čaša!

Više stotina plastičnih vrećica, nekoliko kilograma starog papira, stotinjak plastičnih čaša, pedesetak plastičnih boca te pregorene žarulje tako su iskorištene za izradu novih predmeta.

Recepti za jela od staroga kruha mogu se pronaći pri dnu ove stranice!

Recepti_za_jela_od_staroga_kruha.docx (826.44 KB)

objavio: Henrieta Matković   datum: 6. 12. 2012.